Testy DDoS

Testy DDoS przychodzą z pomocą tym, którzy chcą zweryfikować skuteczność zabezpieczeń i odporność firmy na zwiększony ruch internetowy. Są one symulacją zalewu sieci dużą ilością pakietów, tak aby stwierdzić na ile sieć jest odporna na taką sytuację i wskazać wąskie gardła.

 

Dzisiaj od drożności kanałów internetowych zależy nie tylko sprawne funkcjonowanie firmy, ale często funkcjonowanie firmy w ogóle. Zmiany wywołane pandemią spowodowały, że zdalna praca stała się nową normą. Przerwy w działaniu sieci potrafią zniweczyć wielogodzinny nakład pracy. Internetowe kanały sprzedaży to współcześnie fundament funkcjonowania firmy. Z drugiej strony konkurencja w Internecie jest dzisiaj wyjątkowo silna i brak dostępności jednej ze stron to szansa dla innych. Warto zadbać o dostępność swojej sieci.

 

Wykonywanie testów DDoS jest tak samo ważne i potrzebne jak wykonywanie testów systemów zasilania awaryjnego czy backupu. Test jest szybki i w pełni kontrolowany, daje natychmiastową informację zwrotną i pozwala bezpiecznie sprawdzić czy firma będzie w stanie funkcjonować w sytuacji gdy na łączach pojawi się duża ilość.

Dlaczego Pentesters

Referencje