Analiza incydentów

Dzięki doświadczeniu i wiedzy zdobytej w trakcie realizacji testów penetracyjnych udało nam się wypracować efektywną metodykę oraz zestaw narzędzi wspierający analizę wszelkiego rodzaju incydentów bezpieczeństwa IT. Każde włamanie jest choć trochę podobne do testu penetracyjnego. Atakujący wykorzystują te same techniki i narzędzia do identyfikacji podatności, ich wykorzystania czy późniejszego dalszego penetrowania zaatakowanej sieci.

 

Analiza incydentów jest szczególnie ważna dla podnoszenia bezpieczeństwa IT w firmie ponieważ pozwala pozyskać informacje o tym jak do włamania doszło, jaki był jego zasięg i ewentualnie jakie dane zostały skradzione czy zmodyfikowane. Niejednokrotnie ta wiedza pozwoliła na rozstrzygnięcie spornych kwestii czy doszło czy nie do wycieku danych osobowych. Dzięki wnioskom i rekomendacjom uzyskanym w trakcie analizy możliwe jest zabezpieczenie systemów IT tak aby uniknąć podobnych incydentów w przyszłości, a jednocześnie podnieść ogólne bezpieczeństwo IT. W trakcie analizy incydentów niejednokrotnie pracujemy wspólnie razem z Państwa zespołem co pozwala na jednoczesne przekazanie wiedzy i podniesienie kompetencji w zakresie bezpieczeństwa IT wewnątrz firmy.

 

Jeżeli incydent w Państwa firmie ma charakter pilny prosimy o kontakt za pośrednictwem numeru telefonu podanego w formularzu kontaktowym albo na dole strony. Powiemy jak możemy pomóc.

Dlaczego Pentesters

Referencje